Jump For Drift 2019 SUPERFINAALID

Jump For Drift 2019
13-14. September toimus Laitse Rallypargis driftivõistlus “Jump For Drift 2019 SUPERFINAALID”. Toimus Street klassi FINAAL võistlus, PRO-AM klassi Eesti meistrivõistluste FINAAL ja PRO klassi BALTIC DRIFT CHAMPIONSHIP’i viies ja eelviimane etapp. Kõigele lisaks võtsid mõõtu PRO-AM ja PRO klassi TOP 4’i, et välja selgitada kes on EESTI PARIM DRIFTIJA aastal 2019.
Jump For Drift 2019 Randar Kajo
Reedel kella 13.00 paiku kohale jõudes ootas ees vihm ning väga märg võistlusrada. Vihm on ilmanähtus mis lihtsalt ei sobi driftiga kokku, üks raja läbi libistamine ning ei mingit tossu. Kuna rada oli väga märg siis vead olid lihtsad tulema ning PRO-AM klassi sõitja Simon Köst sõitis oma esimesel trenniringil masinaga pagass ees betoonseina ning ratas tuli salongi sisse, mis tähendas tema jaoks võistluspäeva lõppu. Laupäeval oli muidugi mees tagasi rajal tiimikaaslase masinaga.
Jump For Drift 2019 Saimon Köst
Täpselt sama saatus oli PRO-klassi sõitval võistlejal Kristjan “Sallu” Salmerel, kes sõitis samuti pagass ees seina, kuid  tema õnneks oli kontakt veidi pehmem ning masin jäi paremasse korda seega oli võimalik auto järgmiseks päevaks sõidukorda seada. Tegemist oli Terror Drift tiimile õnnetu õhtuga, nii Simon kui Kristjan kuuluvad ühte tiimi.
Jump For Drift 2019 Kristjan "Sallu" Salmre
Pärast PRO-AM klassi ja PRO klassi treeningut oli aeg Street klassi võistluseks. Street klassi kvalifikatsiooni  neli paremat olid: Konstantin Grin(EE66), Aleksandr Pihoja(EE30), Reino Kolk(EE13), Nikita Zukov (EE5), kellest TOP 4 jõudis ainult Konstantin Grin, kes ka Jump For Drift 2019 Street-klassi võistluse  võitis. Teise koha saavutas võistleja (LV4) Igors Voznakovskis. Kolmanda koha võitles välja  (EE1) Taavo Leidorp ning viimasena jäi poodiumilt välja päeva jooksul häid sõite näidanud (EE4) Ragnar Viinapuu.
Jump For Drift 2019 (STREET)
Laupäeval rajaäärde jõudes ja nähes pilve tagant piiluvat päikest tundus, et näeb ka rehvitossu ning kõigi õnneks see nii ka läks. Lõunapaiku küll vihm kimbutas kuid üldpildis oli ilm hea ning nägi külgees kiirelt liikuvaid masinaid, mis tekitasid korralikku rehvitossu. Reedel võis sellisest vaatepildist aint unistada.
Jump For Drift 2019 (IVANULE)
PRO-AM klassi võistlus sõideti kuivas ning Keio Heimann tegi kvalifikatsioonisõidus väga head sõitu ning saavutas sellega esimese koha 90 punktiga. Teise koha väärilise sõidu tegi Pärt Kuvvas 77 puntkiga. Kolmas oli 75 punktiga Arti Kannisto ning neljas Margus Kalja 75 punktiga. PRO-AM TOP 4’ja jõudsid Allar Aasmaa, Kevin Luige, Keio Heimann ning Karel Piiroja. PRO-AM võistlusest väljus võitjana Kevin Luige, teise koha saavutas Allar Aasmaa ning kolmanda koha Karel Piiroja, viimasena jäi poodiumilt välja Keio Heimann.
Jump For Drift 2019 ARTI KANNISTO Rehvipunkt.ee
PRO klassi võistlus on ikka ja alati põnev ning sõitude kvaliteet on väga hea. Kvalifikatsioonisõitudes tegi parimat sõitu Mihkel Norman Tults, kelle punktiskooriks oli 96 punkti sajast. Teise koha väärilise sõidu tegi Benediktas Cirba punktiskooriga 92. Kolmas oli Oliver Randalu 87 punktiga, neljas Kevin Pesur 85 punktiga. PRO klassi TOP 4’ja jõudsid Mihkel Norman Tults, Benedikatas Cirba, Oliver Randalu ning reedesel päeval auto katki sõitnud Kristjan “Sallu” Salmre. PRO klassi võistlusest väljus võitjana terve nädalavahetuse väga häid sõite teinud Mihkel Norman Tults. Teise koha saavutas Benedikatas Cirba, kolmas oli Oliver Randalu ning poodiumilt jäi välja “driftiisa” Kristjan “Sallu” Salmre.
Jump For Drift 2019 (BMW)
Kuna tegemist oli viimase etappiga mis toimub Eestis, siis traditsiooniks on saanud ka korraldada Superfinaalid. Seekord oli võistlejaid palju ning otsustati võtta PRO-AM ja PRO klassi TOP 4’li sõitjad, kes saadeti siis üksteise vastu rajale ning sai selgeks kes on parim sõidumees aastal 2019. PRO-AM sõitjateks olid Karel Piiroja, Keio Heimann, Allar Aasmaa ning Kevin Luige. PRO sõitjateks olid Henri Kivimägi, Mihkel Norman Tults, Oliver Randalu ja Andri Raudva. Kaheksast sõitjast neli paremat olid Mihkel Norman Tults, Henri Kivimägi, Keio Heimann ja Oliver Randalu, kes jõudsid SUPERFINAALIDE TOP 4’lja. Jump For Drift 2019 SUPERFINAALIDE võitjaks on Mihkel Norman Tults, teise koha saavutas Henri Kivimägi ning kolmanda poodiumiastme täitis Oliver Randalu. Poodiumilt jäi välja Keio Heimann.