Lõuna-Eesti Ralli 2019 kokkuvõte

Lõuna-Eesti Ralli – kiire, vägevad teed ning pingeline võistlus. Niimoodi võtaks mina kokku seekordse Lõuna-Eesti Ralli. Lõuna-Eesti Ralli  oli Eesti autoralli meistrivõistluste 5. etapp, 3. etapp GAZ WRC sõitjatele, Estonian Junior Challenge 5. etapp ja Läti autoralli meistrivõistluste 6 etapp. Kokku oli tulnud võistlema 74 ekipaazi. 
Kokku sõideti 110,44 kilomeetrit kiiruskatseid mis oli ära jaotatud 11 katseks. Üldvõidu peale käis tihe võistlus, mis algas juba reedestel katsetel. Vägeva lahingu pidasid maha Georg Gross – Raigo Mõlder ja Oliver Solberg – Aaron Robert Johnston. Oliver Solberg tegi oma VW Polo R5 masinaga väga vägevat sõitu kuid pidi kahjuks tunnistama Ford Fiesta WRC’ega sõitva Georg Grossi paremust. Oliver Solberg kaotas Georg Grossile pärast 11 kiiruskatset vaid 3,9 sekundiga ning sellega oli Georg Gross ja Raigo Mõlder teeninud üldvõidu Lõuna-Eesti Rallil. Gross lausus viimase katse lõpus, et viimati pidi ta nii palju võidu nimel pingutama siis kui veel Ott Tänak Eesti rallisid sõitis. Üldarvestuse viis paremat olid 1. Georg Gross / Raigo Mõlder 2. Oliver Solberg / Aaron Robert Johnston 3. Egon Kaur / Silver Simm 4.Valerii Gorban / Sergei Larens 5. Priit Koik / Alari-Uku Heldna. Egon Kauri ja Silver Simmi lõpetamine ning kõrge koht oli ka tore tõsiasi, kuna nende uus PROTO masin pole olnud just kõikse vastupidavam ning mitmed sõidud on tulnud jätta neil pooleli just masina tehniliste rikete tõttu.
Robert Virves
Seekord ei pakkunud võistluspõnevust aint suured ja kiired masinad, vaid vägev võistlus käis ka EMV3 ja Estonian Junior Challnge arvestuses, kus võitja otsustati ära alles viimasel kiiruskatsel. Tihe rebimine käis võistluspaaride Robert Virves – Sander Pruul ning Ken Torn – Kauri Pannase vahel, kust väljus võitjana Robert Virves edestades Ken Torni ainult 0.6 sekundiga. EMV3 võistlusklassis saavutas kolmanda koha võistluspaar Georg Linnamäe – Volodymyr Korsia kes kaotasid Virves – Pruulile kokkuvõttes 51,4 sekundit.
Patrick Juhe – Rainis Raidma (Honda Civic)
Kaheveoliste klassi EMV5 võitjateks tulid Patrick Juhe – Rainis Raidma.  Võistluspaarist Juhe – Raidma jäid 17 sekundi kaugusele Lada 2105 masinaga sõitev võistluspaar Klim Baikov – Andrei Kleshchev. Viimase katse finishisse jõudes ning ralliraadiole intervjuud  andes ei olnud võitjapaar Patrick Juhe – Rainis Raidma kindlad kas nende pingutus oli piisav, et esikoht sälitada, kuid nende õnneks see nii läks ning Lõuna-Eesti ralli EMV 5 klassivõit kuulus neile. Kolmanda koha EMV5 klassis saavutas võistluspaar Kermo Laus – Alain Sivous, kes kaotsid võitjapaarile 20,4 sekundit.
Kaheveoliste klassi EMV6 arvestuse võitjad olid Kristo Subi – Raido Subi, kes olid kiiremad Karel Tölp – Martin Vihmanni’st ning edestasid neid 26,8 sekundiga. Kolmas koht EMV6 klassis kuulus Uldis Lepiksons – Ainars Šteinbergsile keda edestas võitjapaar  kalendriga ehk 2 minutit ja 46,3 sekundit. 
Tagaveoliste klassi EMV7 arvestuse kolm paremat olid Raiko Aru – Veiko Kullamäe, kes olid kiiremad Rene Uukareda – Jan Nõlvaku’st ning edestasid neid 2 minuti ja 40,1 sekundiga. Neile järgnes võistluspaar  Ott Mesikäpp – Raiko Lille, kes kaotsid võitjapaarile Aru – Kullamäe 2 minutit ja 55,5 sekundit.
Veoautode klassis EMV8 kiireim võistluspaar oli Taavi Niinemets – Esko Allika. See on juba tavaks saamas, et kui need mehed sõidavad siis hästi ning tehnikajumalale on hästi makstud ning nendevaheline koostöö toimib. Niinemets – Allika suutsid kahe päeva peale edestada lähimat konkurenti Ats Nõlvak – Mairo Ojaviir lausa 3 minuti ja 12,5 sekundiga. Eks GAZ WRC klassis on oluline ka kiirus kuid väga palju õnne peab olema ka tehnikaga. Mitmed kiired mehed langesid just tehnika purunemise pärast suurest mängust ning pidid teeäärede loodust nautima jääma. Kolmanda koha EMV8 klassis saavutasid Meelis Hirsnik – Kaido Oru keda edestas võitjapaar 3 minuti ja 19,3 sekundiga. Hirsnik – Oru  masinal purunes käigukang ning 7 kiiruskatse tuli meestel läbi meelitada ühe ja sama käiguga. 
Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 11.-12. oktoobrilil kui sõidetakse järjekordne Saaremaa ralli!
Rohkem pilte Lõuna-Eesti Rallilt facebookist või Galeriist
Lõuna-Eesti ralli 2019 GAZ WRC pildid
17 Lõuna-Eesti ralli lõppjärjestus autosport.ee lehelt!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to top
FacebookInstagramYoutube