Saare kiirusepäev, “Island Drift” Nightrace 2019

Esimest korda Saarel toimunud drift toimus 10. augustil Kuressaare lennuväljal. Kohale oli tulnud kahe võistlusklassi peale ligikaudu 70 võistlejat. Võistlus toimus STREET ja PRO-AM klassis. Kuid nagu ikka Saaremaale saabudes tuleb teha kohustulik pilt Väikse-Väina tammel.
Seejärel tuli võtta suund juba peagi algavale võistlusele. Kell 13.00 kohale jõudes toimus vilgas töö ning käis võistlusraja mahamärkimine. Seekordseks rajaks oli kaheksa sõitmine mille rajaskeemi näete järgnevalt pildilt.
Rajapoisid olid kiired ja tublid ning rada sai mahamärgitud väga kiiresti. Pärast seda vaatas võistluse korraldaja Kristjan “Sallu” Salmre raja üle ning võistlusmasinatel lubati mootorid käivitada ja rajale asuda. Saare kiirusepäev 2019 võis alata.
Iseendalegi üllatusena oli tulnud kohale väga palju Läti võistlejaid Street klassi ning nende sõiduoskus ja masinad on Eesti poiste masinatest üle. Seda oli juba näha esimestel ringidel millist ilusat sõitu suudavad Läti võistlejad teha. Eks ka selle ilusa vaatepildi taga on ka tõsiasi, et Läti Street klassi masinatel on väiksemad piirangud kui meie enda poistel.
Street klassi võistlejatel käed soojaks sõidetud oli aeg rajale lasta PRO-AM klassi võistlejad. Ning juba see vaatepilt omaette on ilus. Sõidujoon, rehvisuits ja kiirus mis need masinad ning mehed teha suudavad on lihtsalt fantastiline.
PRO-AM mehed said käed soojaks sõidetud, hakkas pihta Street klassi kvalifikatsiooni sõidud. Igal võistlejal on kaks hinnatavat sõitu, seejärel pannakse paika tandemipuu ning võib minna mees mehe vastu sõiduks. Street klassi viis paremat oli: 1. Edgars Krogeris (90 punkti) 2. Gints Kirgickis (85 punkti) 3. Aleksandrs Vlasovs (79 punkti) 4. Ragnar Viinapuu (75 punkti) 5. Imants Bitmets (73 punkti).
Street klassis olid asjad selgeks saanud kes kellega tandemis kõrvuti sõidab, on aeg PRO-AM klassi käes. PRO-AM’i kvalifikatsiooni tulemused olid väga tasavägised. PRO-AM viis paremat oli: 1. Roberts Barins (85 punkti) 2. Edvards Zodzins (81 punkti) 3. Marco Prems (80 punkt) 4. Keio Heimann(78 punkti) 5. Raivis Alksars (77 punkti).
Peale pikki kvalifikatsioonisõite võisid alata tandemsõidud mis jäid juba pimeda peale. Street klassi võistlejad lõpetasid oma tandmedsõidud öösel pool üks, mis oleks pidanud olema võistluse ametlik lõpp, kuid sõita oli veel jäänud PRO-AM klassi sõitjatel. Võistluses seisakuid polnud, kuid eks ajakava nihkus paigast kuna kohale oli tulnud väga palju võistlejaid. Street klassi TOP 4’leja jõudsid neli Läti võistlejat: Roberts Goldmanis, Edgars Krogeris, Toms Lagzdins ja Imants Bitmets. Street klassi mõõduvõtust väljus võitjana Toms Lagzdins . Teiseks jäi Edgars Krogeris, kolmas Roberts Goldmanis ja esimesena jäi poodiumilt välja Imants Bitmets. Seejärel oli aeg PRO-AM võistlejate käes, kuna kätte oli jõudnud öö pimedus siis oli masinatele külge installeerinud igasugu vägevaid LED-BARi lahendusi. Üks näide Kuvvasse masinast alljärgneval pildil.
PRO-AM klassi tandemsõidud olid pingelised ning mitte keegi ei soovinud midagi lihtsalt käest ära anda. Eesti poistest tegi vägevat sõitu Hans Christian Kull kes pidi sõitma OMT, et kohtunikud suudaks teha otsuse kumb on parem. Peale mitmeid kordussõite väljus sellest OMT trallist võitjana Hans Christian Kull. Pärast pingelistes tandemites pusimist jõudsid TOP 4’lja Nikolass Bertans, Keio Heimann, Aleksandrs Murajs ja Hans Christian Kull, kelle seast võitjana väljus Läti võistleja Aleksandrs Murajs. Teiseks jäi Keio Heimann , kolmandaks Hans Christian Kull ja viimasena jäi poodiumilt välja Nikolass Bertans.
Võistlus oli vinge ning taaskord midagi uut ja huvitavat. Egas igapäev ei näe Saaremaal kell 2 öösel kiireid autosid külg ees sõitmas. Tekkis nagu kerge “neljapäevaku” tunne Ülemiste parklas. Võistlus lõppes umbes kella 3 paiku öösel suure tuule ja vihmaga. Suured tänud korraldajatele ning näeme järgmisel võistlusel Laitse Pargis. Need olid Rainer Foto mõtted Saare kiirusepäev 2019 kohta. Rohkem pilte üritusest näete SIIT või Galeriist!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to top
FacebookInstagramYoutube